Klokkenluider Petten Paul Schaap over Kerncentrale Fukushima @MrwonkishNl
Klokkenluider Petten Paul Schaap over Kerncentrale Fukushima  @MrwonkishNl
Uploaded March 2011 | Updated September 2026, 9 hours ago
De situatie in de kerncentrale van Fukushima wordt met de dag erger. Japanse werknemers van de centrale zijn druk bezig om een nucleaire catastrofe af te wenden. Door het hoge stralingsniveau is het moeilijk om de situatie onder controle te krijgen. Duizenden Japanners zijn met hun gezin gevlucht. Het vliegveld van onder andere Tokio is overvol met mensen die uit het land weg willen. Vanavond in EenVandaag een dagoverzicht.

Uit zeker twee reactoren van Fukushima 1 stijgt stoom of witte rook op. Het hoge stralingsniveau rond het complex maakt hulpverleners het werken bijna onmogelijk. Het blussen van branden is bijna onmogelijk. Het complex is slecht met brandweerauto's te bereiken door de straling en de enorme ravage die ontploffingen tot dusver hebben aangericht.

Niet alleen de kernreactoren leveren gevaar op, ook opslagplaatsen voor gebruikte splijtstofstaven zijn reden tot zorgen. Deze worden net als de reactoren gekoeld met water, maar dat is door de hitte verdampt.
Klokkenluider Petten Paul Schaap over Kerncentrale FukushimaDe Chinese vastgoedbubbel: Lege Mega MallsNoam Chomsky Westerkerk Amsterdam 4/5De daling van de dollar en de toekomst van het Internationaal Monetair Stelsel 5/5David Harvey: The End of Capitalism? 5/6Gelijkheid beter voor iedereen (Richard Wilkinson & Kate Picket)De daling van de dollar en de toekomst van het Internationaal Monetair Stelsel 1/5Tax Havens and Austerity / Belastingparadijzen en bezuinigingenSteve Keen over neoklassieke economen, de Australische huizenmarkt en de Amerikaanse werkloosheidLive Update: From Jewish Holocaust Survivor on U.S. Ship in Gaza FlotillaNederlandse Piloot had Evacuees zo kunnen oppikken, operatie Sirte onnodigDavid Harvey: The End of Capitalism? 6/6
MrWonkish |

Klokkenluider Petten Paul Schaap over Kerncentrale Fukushima

SHARE TO X SHARE TO REDDIT SHARE TO FACEBOOK WALLPAPER